مزونیدلینگ یکی از جدیدترین روشهای جوانسازی پوست و درمان ریزش مو است که خود از دو شیوه درمان مستقل مزوتراپیو میکرونیدلنیگ تشکیل شده است. مشابه با سایر روشهای زیبایی پوست و مو، در این روش هم هدف تولید کلاژن و الاستین به منظور رفع مشکلات پوست و مو است. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا و معایب مزونیدلینگ و کاندیدای مناسب این روش، بیشتر آشنا شوید.

مزونیدلینگ چیست؟

همانطور که گفته شد، مزونیدلینگ خود ترکیبی از روشهای مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. در این روش، داروهای مخصوص و سازگار با پوست بدون استفاده از سرنگ توسط سوزنهای بسیاز نازک، وارد پوست میشوند؛ بنابراین از کوکتلهای مزوتراپی در روش میکرونیدلینگ استفاده میشود تا میزان اثربخشی درمان چندین برابر افزایش یابد.

به همین خاطر، این عمل را میتوان یک درمان پشرفته به منظور تحریک تولید کلاژن در نظر گرفت. چرا که کوکتلهای مزوتراپی از طریق میکرو کانالهای ایجاد شده، وارد عمق پوست شده و بافتهای آسیب دیده را درمان میکند.

بهترین زمان انجام مزونیدلینگ چه موقع از سال است؟

با توجه به ماهیت این روش درمان، بهتر است که در ماههای سرد سال، برای انجام مزونیدلینگ اقدام کنید. چرا که هم میزان اشعه آفتاب و قدرت آن کمتر است و هم میزان عرق کردن پوست. علاوه بر این، سردی هوا به خودی خود هم میتواند قرمزی و التهاب پوست را کاهش دهد.

برای انجام مزونیدلینگ به چند جلسه نیاز است؟

پاسخ این سؤال از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. بسته به ناحیه تحت درمان، میزان آسیب دیدگی، نوع پوست و …تعداد جلسات متغیر است. اما به طور معمول، با ۶ جلسه که ۴ هفته از یکدیگر فاصله دارند میتوان به نتیجه مطلوب رسید.

از مزونیدلینگ برای کدام یک از نواحی بدن میتوان استفاده کرد؟

از این روش برای جوانسازی نواحی مختلف بدن مانند صورت، گردن، دست و …میتوان استفاده کرد. علاوه بر این، از مزونیدلینگ برای کمک به رویش مو و جلوگیری از ریزش هم استفاده میشود.

بهترین داروی مزونیدلینگ مو چیست؟

برند فرانسوی رویتاکر REVITACARE از بهترین برندهای روز دنیا برای انجام این عمل است که ما در کلینیک هم از این برند استفاده میکنیم.

Call Now